Pohoda Festival 2024 Workers
Prihlásenie

O festivale

Festival Pohoda vznikol v roku 1997 ako jednodňové podujatie a postupne sa vypracoval na najnavštevovanejšie multikultúrne open-air podujatie na Slovensku.

Každoročne na ňom vystúpi viac ako 100 skupín a DJ-ov z viac ako 20-tich krajín. Okrem hudby majú silné zastúpenie aj ďalšie druhy umenia – tanec, divadlo, film, fotografia, literatúra, výtvarné umenie, čo z festivalu vytvára výnimočné umelecké stretnutie so širokým záberom. Dôstojný priestor zaberá aj sektor neziskových organizácií, na podujatí dostávajú pravidelne priestor diskusie na rôzne témy. Festival je charakteristický pestrou dramaturgiou a magickou atmosférou.

Kvalitným zabezpečením služieb (technika, bezpečnosť, hygiena, občerstvenie…) poskytuje festival návštevníkom maximálny komfort. Dramaturgia sa snaží umožniť návštevníkom „vidieť nevídané a počuť neslýchané“. Napriek jej prevažne nekomerčnému zameraniu bola kapacita festivalu – 30 000 ľudí denne – posledných 6 rokov naplnená. Rozsahom i dosahom je festival podujatím európskeho významu, je nositeľom rôznych ocenení. Festival Pohoda je členom prestížnej európskej festivalovej asociácie YOUROPE(www.yourope.com), je aktívnym členom platformy Yourope Event Safety group (YES), členom programu európskej výmeny talentov European Talent Exchange Programme(ETEP) i jeho stredoeurópskej časti CEETEP.

Fotogaléria