Stavači pred a po festivale

Pomáhajú pri budovaní festivalového areálu a následne po festivale s jeho demontážou.

Jedná sa o manuálnu prácu, s pestrou škálou úloh (napríklad: pomoc so stavbou pódií, stanov, zariaďovanie backstagov inventárom, stavba oplotení, zábran, príprava parkoviska, stanových mestečiek, …). Stavači sú rozdelení do pracovných skupín zvyčajne po 10tich. Po nástupe v daný deň do práce čakajú na pridelenie pracovnej úlohy šéfom brigádnikov alebo pracovníkom produkcie.

Pracovná doba je od 8:00 do 20:00 s prestávkou na obed a olovrant / večeru. Pitný režim zabezpečuje tiež festival.

Orientačné termíny sú od 26.6 do 6.7 a od 9.7 do 17.7. Presné termíny si záujemca dohodne po kontaktovaní  vedúcim brigádnikov.

K práci je potrebná pevná obuv. Rukavice a iné pracovné pomôcky dodá zamestnávateľ.

Odmena: 50 eur/deň (netto) / za každé dva odpracované dni, vstup na festival.

Pracovník má možnosť stanovania v Staff campe v stane, ktorý si sám prinesie.

Určené LEN pre mužov.

 

Upratovač

Upratujú areál počas a po festivale. 

Upratovanie počas festivalu (režim 6.7 - 9.7): Upratovači sú rozdelení do skupín podľa toho, ktorú časť festivalového areálu upratujú. Upratovači pracujú na zmeny, ktoré sú rozdelené tak, aby v priemere odpracovali 8.5 hodín za deň. Upratovanie prebieha v časoch medzi 8:00 ráno do 2:00 v noci. 

Upratovanie po festivale (režim 10.7 - 17.7): upratovanie prebieha len počas dňa. Prvé dni sa upratujú jednotlivé sektory. Následne, keď zmizne väčšina festivalových stavieb, prebieha upratovanie v rojnici. 

Termíny do kedy sa môžu zúčastniť upratovania, sa dohodnú dopredu s vedúcim pracovníkom. 

Rukavice a iné pracovné pomôcky dodá zamestnávateľ. 

Organizátor zabezpečuje stravu v podobe jedného teplého jedla denne + studenej večere (bageta alebo niečo obdobné). Pitný režim formou vody je zabezpečený tiež.

Odmena 5 eur/hodina (netto).

 

Festivalová úderka

Úderka pracuje na zmeny po 8 hodín denne. Počas služby členovia úderky čakajú v brigádnickom stane až dokým nie sú zavolaní na pomoc s konkrétnou úlohou: prestavby kapiel, sťahovanie mobiliáru medzi stageami, riešenie nečakane vzniknutých situácií. Práca začína v štvrtok 6.7 okolo obeda. Pracuje sa do nedele 9.7 poobedia.

Pracovníci majú zabezpečenú stravu vo forme minimálne jedného jedla za zmenu. Tiež majú postarané o pitný režim: voda, kofola, hroznovka...

Ubytovanie je zabezpečené formou miesta v brigádnickom stanovom mestečku. Takže každý  brigádnik si musí doniesť vlastný stan, spacák, karimatku.

  • Odmena: 40€/den = Minimálne 4 zmeny = 160€ festival.
  • Určené LEN pre mužov.

 

Fotogaléria